Narkotizační puška GUT.50

58 000 Kč s DPH

GUT.50

Nový produkt

Narkotizační puška GUT.50 je univerzální, prověřený model s více jak 30 let dlouhou tradicí, skvělá ergonomie, účinný dostřel > 50m, karbonová hlaveň 31L2 a vestavěné plnění CO216g.

Více detailů

Více informací

  • GUT.50 je univerzálním modelem plynové narkotizační pušky s možností plynulé regulace tlaku

  • Puška má skvělou ergonomii a komfortní ovládání

  •  Účinný dostřel > 50m, komfortní regulace tlaku výstřelu, zadní nabíjení

  • Karbonová hlaveň 31L2, vestavěné plnění CO2

  • Transportní kufr a čistící nástroj v ceně

  • Možnost doplnit o nožní pumpu, hlaveň 51L2/GUT.C průměr 13mm pro střely s objemem > 5ml

GUT.50

Na základě vylepšené technologie Tele-Injection a více než 30 let praktických zkušeností s imobilizací divokých zvířat vyvinul TELINJECT nové zařízení, které předčí všechny ostatní. GUT.50 nemá konkurenci pro své variabilní použití, přesnost, pohodlné ovládání a snadnou údržbu.

Funkce a použití moderního imobilizačního aplikátoru se již neomezují na pouhou imobilizaci zvířat. Aplikátory využívající CO2 plyn se používají k podávání léků, jako jsou antibiotika, vitamíny a anthelmintika (vermifugy), a tím možnosti nekončí.

Mohou být imunizována celá stáda hospodářských zvířat a odebrány vzorky tkáně.

Výměnná hlaveň, určená pro velké objemy léků, umožňuje použití zařízení pro extrémně citlivá zvířata, zvířata s tenkou kůží a dokonce i pro ptáky. Použití tohoto zařízení umožnilo zachránit život mnoha zraněným čápům.

Zvýšením tlaku výstřelu lze vzdálenost výstřelu pro velká zvířata (jako jsou sloni nebo nosorožci) prodloužit na 70m.

Je však důležité zdůraznit, že optimální vzdálenost pro šetrnou imobilizaci pomocí GUT.50 se v závislosti na velikosti zvířete pohybuje mezi 5 a 50m.

Plynulá regulace tlaku umožňuje co nejšetrnější aplikaci pro zvířata. Zabudovaný tlakoměr usnadňuje správné nastavení tlaku ve vztahu ke vzdálenosti cílového zvířete. Tento tlak je generován CO2 kartuší zabudovanou v rukojeti nebo nožním vzduchovou pumpou.

Nabíjecí systém závěru umožňuje rychlé opětovné nabití narkotizační střely.

Zaměřování je řešeno pomocí nastavitelného zářezu hledí, který je dostatečný pro téměř všechny aplikace.

Standardní montáž montážní sestavy teleskopického zaměřovače umožňuje profesionálnímu uživateli v případě potřeby použít optický zaměřovač nebo kolimátor.

Divoká zvířata, která byla imobilizována, obvykle prchají, dokud nezačne působit anestezie, a je pak obtížné je najít. Ke GUT.50 je možno přikoupit a přidat rádiový vysílač na narkotizační střelu, která pak umožňuje snadné a rychlé sledování zvířat pomocí odpovídajícího rádiového přijímače.

GUT.50 od TELINJECT je narkotizační puška, která obstála ve zkoušce mnoha let používání v těch nejextrémnějších podmínkách na bezpočtu míst, včetně tundry na Aljašce, tropů Zairu a pouští Saúdské Arábie.

11 dalších produktů ve stejné kategorii:

Stáhnout